Ledger Stax, Ön Sipariş Veren Müşterilere Gönderilmeye Başlandı

Kritik dijital varlık güvenliği ve kullanımı konusunda dünya lideri olan Ledger, yenilikçi dokunmatik ekranlı cihazı Ledger Stax’in, ön sipariş veren müşteriler için gönderilmeye başlandığını duyurdu. Ledger, işlemleri imzalama ve dijital değerleri emniyet altına alma sürecinde şeffaflık ve güven sağlamak için iPod’un yapımcısı Tony Fadell ile iş birliği yaptı. Ledger Stax, kripto paralar ve dijital değerlerin kişisel olarak kontrol edilebilmesi için kullanışlı bir yöntem sunuyor. Üstelik, güvenlikten taviz vermeyen bir mimari üzerinde geliştirilmiş olup, eşsiz bir erişilebilirlik ve etkileşim için özel olarak tasarlanmış benzersiz yapısıyla öne çıkıyor. Ledger’ın yeni nesil güvenli dokunmatik ekranlı cihazı, 2024’ün yaz sezonunda yeniden siparişlere açılacak.

Kritik dijital varlık güvenliği ve kullanımı konusunda başarılı olan Ledger, yenilikçi dokunmatik ekranlı cihazı Ledger Stax’in, ön sipariş veren müşteriler için gönderilmeye başlandığını açıkladı. Aynı zamanda Ledger’ın bu yeni nesil güvenli cihazı 2024 yaz sezonunda yeni siparişlere açılarak kullanıcılarıyla buluşacak. Tüm işlem ayrıntılarına tek bir platformda erişmeyi sağlayan Ledger Stax’ı, ön yüzeyi kaplayan ve sırtın etrafında kıvrılan, kavisli E Ink güvenli dokunmatik ekranıyla türünün ilk örneği olarak dikkat çekiyor. E Ink ekran her zaman açık durumda kalıyor, böylece Ledger Stax™ kapalı olduğunda bile uygulamalar cihazın ekranında görünüyor. Ayrıca Ledger Stax™, sadece bir defa şarj edildikten sonra uzun vadeli dayanıklılığa sahip pil ömrü ile eşsiz bir enerji verimliliği de sağlıyor. Tony Fadell, Ledger Stax™’i Layer ile birlikte, entegre mıknatıslara sahip, kredi kartı boyutunda bir cihaz olarak tasarladı. Böylece hem güvenli hem pratik bir kullanım avantajı sunduğundan birden fazla cihaza sahip olan kullanıcılar arasında rahatlıkla tercih ediliyor.

Kavisli E Ink’in sırtı, tıpkı rafta yer alan bir kitap gibi içinde ne olduğunu gösteriyor. Ledger Stax, dizüstü bilgisayarlardaki kapsamlı Ledger Live™ uygulamasına bağlanmak için USB-C ve akıllı telefonlardaki Ledger Live mobil sürümü uygulamasına bağlanmak için ise Bluetooth kullanıyor. Aynı zamanda kablosuz Qi şarj teknolojisini de destekleyerek kullanıcılara kolay erişilebilir bir tasarım sunuyor.

Ledger Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Pascal Gauthier, “Ledger, Ledger Stax™’i sınıfının en iyisi ve güvenli bir tedarik zinciriyle destekleyip piyasaya sunarak yenilikçi ürünler sağlayabilme becerisini kanıtladı. Bu adım, on yıldır faaliyet gösteren Ledger için yeni bir başlangıç anlamına geliyor ve erişilebilir, sezgisel güvenlik için yeni bir standardı belirliyor. Yeni nesil Ledger cihazlarına dair vizyonumuzu yerine getirmemize yardımcı olan dünyanın dört bir tarafındaki üretim ortaklarımıza teşekkür etmek isterim.” açıklamalarında bulunuyor.

iPod’un manevi babası ve Build Collective’in anahtar figürü Tony Fadell, “Ledger Stax öncesi Kripto ve NFT’ler, iPod öncesi MP3 dosyalarıyla benzerlik gösteriyordu. Her iki dosyayı da yönetmek oldukça zordu. Ledger Stax deneyimini tasarlarken amacım, dijital varlıkların kolay bir şekilde yönetilebilmesiydi. Ledger Stax, dünyanın ilk kavisli E-Ink güvenli dokunmatik ekranını sunuyor. Kullanımı keyifli, ekranı daima açık ve pili dayanıklı. Ve tabii ki, Ledger’ın kendini ispatlamış on yıllık güvenlik deneyimininin de somut bir göstergesi olarak öne çıkıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Ledger’ın Baş Deneyim Sorumlusu Ian Rogers, “Tony Fadell iş birliğimiz ile birlikte dünyanın ilk güvenli dokunmatik ekranını ve bir tüketici cihazında dünyanın ilk kavisli E Ink dokunmatik ekranını sunuyoruz. Ledger Live ile birleştirildiğinde bu iki inovasyon, satın almadan HODL yapmaya, takas etmeden getiri kazanmaya kadar bir dizi hizmette, güvenlik ve bireysel kontrol konularında taviz vermeden müşterilerin kullanım kolaylığı talebini karşılıyor. Bunun ötesinde, inovasyon yapmaya devam etmemize ve müşterilerimize sürekli birinci sınıf ürünler oluşturup sunmamıza imkân sağlayan dünya standartlarında bir tedarik zinciri kurmuş durumdayız. Ledger Stax™’i sizlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz ve sizlere 2024 için başka neler yapabileceğimizi göstermeyi dört gözle bekliyoruz.” yorumlarında bulunuyor.

Özellikler:

  • Boyutlar: 85 mm × 54 mm × 6 mm (Kredi kartı uzunluğunda ve genişliğinde)
  • Güvenlik: CC EAL 6= sertifikalı Secure Element (Güvenli Öge) çipi
  • Ekran Türü: E Ink (16 gri tonuna kadar), özelleştirilebilir, kilitli ekranda bile her zaman açık, kapasitif dokunmatik ekran
  • Ekran Çözünürlüğü: 672 × 400 piksel
  • Ağırlık: 45 gr
  • Bağlantı: USB C, Bluetooth 5.2, NFC
  • Üst üste kolayca takılabilmesi için mıknatıs dizisi
  • Qi kablosuz şarj teknolojisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir